Rockstar może i zna się na robieniu gier, ale gdyby zechcieli zorganizować skok na jubilera, to raczej dobrze by na tym nie wyszli. Tak przynajmniej twierdzi "zawodowiec".
Larry Lawton kiedyś był złodziejem, a obecnie pomaga młodym ludziom trzymać się jasnej strony mocy. Prowadzi też własny kanał na YouTube, na którym zamieścił ostatnio film, w którym bierze pod lupę Robótkę u jubilera, czyli trzeci skok w Grand Theft Auto V. Larry analizuje przebieg misji i dokładność twórców w oddaniu realizmu napadu. Jako ekspert w tej dziedzinie, wskazał na kilka błędów, które odegrane w prawdziwym świecie skończyłyby się dla nas niechybnie pobytem za kratkami.
Lawton krytykuje m.in. sposób w jaki Michael prowadzi rekonesans w miejscu akcji. Wspina się na dach budynku, w którym znajduje się sklep jubilerski, nie używając rękawiczek i pozostawiając wszędzie odciski palców. Poza tym informacje o systemie wentylacji i rozkładzie pomieszczeń można było pozyskać z planów znajdujących się w ratuszu. Nie trzeba wchodzić na dach. Podobnie w samym sklepie, nie jest konieczne fotografowanie wszystkich istotnych punktów. Może to zwrócić uwagę obsługi, nawet jeśli korzystamy z obiektywu ukrytego w okularach. Również rozmawiając ze sprzedawcą w Vangelico bohater za bardzo skupia się na zawartości gabloty, a nie pyta w ogóle o to czy w ofercie są same diamenty. To je najłatwiej upłynnić.
Z drugiej strony Larry chwali twórców gry za sensowny plan ucieczki. Jak zauważa, ważne jest aby wiedzieć dokładnie ile ma się czasu na przeprowadzenie akcji, co można ukraść i jak się wydostać z danego miejsca. W tym względzie GTA V jest jego zdaniem nieźle dopracowane.
Oczywiście, jak dobrze Lawton nie byłby obeznany z tematem, trzeba pamiętać, że twórcy gier czasem idą na kompromisy, aby rozgrywka była bardziej dynamiczna i angażująca. Starają się też urozmaicić misje, wykorzystując różne elementy mechaniki, czasem nie do końca racjonalne w danej sytuacji.
Wybierz stronę: 1
Obecnie serwis przegląda 356 gości oraz 0 z 6677 zarejestrowanych użytkowników Razem: 356 · Najwięcej (7125): 07.06.2015 ·
Ostatnio przyjęty: dablon