"Według polskiego prawa strony internetowe aktualizowane częściej niż raz w roku to prasa. Dlatego też należy je rejestrować w sądzie jako czasopisma. W przeciwnym wypadku ich prowadzenie jest nielegalne.
O tym, że polskie prawo jest niedostosowane do współczesnych realiów było wiadomo od dawna. Niestety, zamiast wykonać jakiś krok naprzód, wykonano bardzo duży i niebezpieczny krok wstecz. Sąd Najwyższy w swojej interpretacji zdecydował, że strony internetowe aktualizowane przynajmniej raz w roku powinny być rejestrowane. Jeśli są aktualizowane częściej niż raz w tygodniu, powinny być rejestrowane jako dzienniki. A skoro strona jest prasą, to prowadzący staje się automatycznie redaktorem naczelnym i jest odpowiedzialny za publikacje sprostować oraz za treść wpisów użytkowników. Takim wymogom podlegają więc prawie wszystkie polskie strony, łącznie ze sWeETaśNyMI blOgaSkAMi i zamieszczanymi pod nimi eLo kOmCIamI od koFFanYch loodZIkufF.
Piotr Waglowski ze znanego serwisu prawniczego vagla.pl zwraca uwagę, że w pierwszej kolejności swoje strony powinny zarejestrować organy administracji publicznej. Zapytał Komendę Główną Policji czy zarejestrowała swoją stronę. Jak można się było domyślić, taka rejestracja nie została dokonana. Nie jest to dziwne. Absurdalne przepisy są omijane nie tylko przez zwykłych internautów. Miejmy nadzieję, że szybko zostaną zmienione."
Cytat: Absurdalne przepisy są omijane nie tylko przez zwykłych internautów.
Dlatego my też je olewamy, mimo, że rejestracja GTG nie jest dla mnie żadnym problemem. Gorzej sprawa wyglądałaby z kontrolą wypowiedzi userów :p Musielibyśmy chyba zacząć czytać każdy komentarz, post, shout czy wpis na blogu przed publikacją ;p Chore. Internet to nie prasa. Czy ktoś tu widzi choć kawałek papieru? No, nie licząc pieniędzy wkładanych w rozwój witryn (choć i te coraz częściej zostają zastępowane elektronicznym odpowiednikiem) ;p Moje stanowisko znasz / znacie. Temat uważam za wyczerpany.